NATJEČAJ za upis na zajednički doktorski studij Medicinska kemija

19.07.2024.

Sveučilišta u Rijeci, Fakulteta biotehnologije i razvoja lijekova i Medicinskog fakulteta u Rijeci u 2024./2025. akademskoj godini

Doktorski studij “Medicinska kemija” organizira se u trajanju od 3 godine (6 semestra) do najviše 6 godina za osobe koje su završile odgovarajući sveučilišni diplomski studij iz znanstvenih područja: Prirodne znanosti, Biomedicina i zdravstvo, Biotehničke znanosti i ostala srodna područja (studij: biotehnologije, molekularne biologije, kemije, medicine, farmacije, sanitarnog inženjerstva, veterine i slično). Nastava se organizira u Rijeci i Zagrebu u suradnji s Institutom „Ruđer Bošković“, Zagreb i Selvita d.o.o., Zagreb. Broj polaznika: 20

Uz prijavu pristupnik prilaže:

1. životopis
2. ovjerenu presliku diplome o završenom fakultetu
3. prosjek ocjena diplomskog studija
4. dokaz o poznavanju engleskog jezika
5. domovnicu (za hrvatske državljane) ili potvrdu o državljanstvu
6. motivacijsko pismo

7. preporuku mentora i mentorov trogodišnji plan rada doktoranda
8. dokaze o dosadašnjoj istraživačkoj aktivnosti (preslike članaka, sudjelovanje na konferencijama i sl.)

Školarina za poslijediplomski studij iznosi 6.000,00 EUR (2.000,00 EUR godišnje x 3 godine). Temeljem Odluke Vijeća od 27. srpnja 2023. godine povlaštena školarina studenata zaposlenih na Institutu Ruđer Bošković i Selvita d.o.o. Zagreb iznosi 2.000,00 EUR (667,00 EUR godišnje x 2 godine + 666,00 EUR x 1 godina). Uplate se vrše na žiro račun Fakulteta biotehnologije i razvoja lijekova: HR3724020061400006958, poziv na broj: OIB pristupnika. Strani državljani, kao i državljani Republike Hrvatske, koji su stekli inozemnu diplomu dužni su prije upisa provesti postupak priznavanja istovrijednosti diplome koju su stekli u stranoj zemlji.

Pristupnicima se dodjeljuju bodovi za: prosjek ocjena (maksimalno 30), preporuku mentora i plan rada (maksimalno 30), dosadašnje istraživačke aktivnosti (maksimalno 20), te motivacijsko pismo (maksimalno 20). Preporuka mentora i mentorov trogodišnji plan rada doktoranda nisu nužni za upis na doktorski studij.

Minimalni uvjet za upis je prosjek ocjena od 3.5 na diplomskom studiju. Mentor mora zadovoljavati minimalne kriterije za odabir mentora na poslijediplomskim sveučilišnim studijima Sveučilišta u Rijeci (https://www.biotech.uniri.hr/files/Doktorski/Odluka_o_utvrdjivanju_minimalnih_kriterija_za_odabir_mentora_na_PSS.pdf ).

Dodatne obavijesti mogu se dobiti na Fakultetu biotehnologije i razvoja lijekova, Radmile Matejčić 2, 51000 Rijeka ili putem e-maila doktorski@biotech.uniri.hr.

Prijavna dokumentacija podnosi se poštom na adresu: Sveučilište u Rijeci, Fakultet biotehnologije i razvoja lijekova, Radmile Matejčić 2, 51000 Rijeka (II. kat, soba 205), uz naznaku: „Natječaj za poslijediplomski doktorski studij“. Svi pristupnici su dužni prijavu i svu popratnu dokumentaciju dostaviti i u elektroničkom obliku kao jedan PDF dokument prema redoslijedu navedenom u natječaju na email adresu doktorski@biotech.uniri.hr .

Rok za podnošenje prijava je do 30. rujna 2024. godine.

Nepotpune i nepravovremene prijave neće se razmatrati.

Predavanje  o organizaciji studija organizirat će se 8.10.2024. Točno vrijeme, mjesto i način predavanja kao i rang lista studenata biti će objavljena 4. 10. 2024. na mrežnim stranicama Fakulteta https://biotech.uniri.hr/   .

Upisi će se provoditi online, na način da pristupnici dostave potrebnu dokumentaciju elektroničkom poštom, te original dokumente pošalju poštom na adresu Fakultet biotehnologije i razvoja lijekova, Radmile Matejčić 2, 51000 Rijeka, s naznakom „Upis na doktorski studij Medicinska kemija“. Zadnji dan slanja dokumenata elektroničkom poštom: 8. listopada 2024.

Dokumenti potrebni za upis objavljeni su na mrežnoj stranici Fakulteta biotehnologije i razvoja lijekova.

Potrebno je dostaviti i potvrdu o uplati troškova upisa u iznosu od 55,50 EUR i potvrdu o uplati školarine koji se uplaćuju na žiro račun Fakulteta biotehnologije i razvoja lijekova: HR3724020061400006958, poziv na broj: OIB pristupnika-2.