Projekt “Mare Skill”

09.07.2024.

Projekt “Mare Skill” dio je Programa prekogranične suradnje Italija-Hrvatska 2021.-2027. i ima za cilj zadovoljiti potrebe tržišta rada vještinama potrebnim za plavu ekonomiju kroz razvojne programe i obuke u područjima kao što su morski turizam, akvakultura i energija s mora.

Projekt je financiran s ukupno 1,5 milijuna eura i uključuje događanja i konferencije za širenje rezultata. Projekt MareSkill ima za cilj bolje uskladiti potrebe industrije s obrazovnim programima. Uz Veleučilište u Šibeniku kao vodećeg partnera, u projektu sudjeluju sljedeći projektni partneri: Sveučilište u Zadru, Sveučilište u Rijeci – Fakultet za biotehnologiju i razvoj lijekova, Hrvatska gospodarska komora, Zaklada Fenice, Regionalna agencija za tehnologiju i inovacije, Nacionalni institut za oceanografiju i primijenjenu geofiziku – OGS, i Sveučilište u Trstu, kao i pridruženi partneri Malignani Instituto Tecnico Superiore i AluTech Razvojni Inovacijski Centar Šibenik. Tijekom sljedećih 30 mjeseci, partneri će raditi na razvoju obrazovnih programa koji će ciljanim skupinama pružiti ključne vještine potrebne za rad u sektorima plave ekonomije poput morskog turizma, akvakulture i energije s mora.