Farmaceutska botanika i farmakognozija
PROGRAM cjeloživotnog obrazovanja Farmaceutska botanika i farmakognozija
Program cjeloživotnog obrazovanja na Fakultetu biotehnologije i razvoja lijekova, pod nazivom “Farmaceutska botanika s farmakognozijom“ kojeg izvodi doc. dr. sc. Stribor Marković, održat će se u periodu od 24. rujna 2024. – 10. prosinca 2024.
Naknada za izvođenje programa cjeloživotnog obrazovanja iznosi 340,00 eura za sve prijavitelje. Troškovi naknade oslobođeni su plaćanja PDV-a sukladno čl. 39. st.1.toč.i Zakona o porezu na dodanu vrijednost te čl. 58. st.1. Pravilnika o porezu na dodanu vrijednost.
Naknada za izvođenje programa uplaćuje se na žiro račun Fakulteta biotehnologije i razvoja lijekova Sveučilišta u Rijeci
IBAN: HR3724020061400006958
poziv na broj: 510-12-OIB POLAZNIKA
model: HR00 (ili prazno)
opis plaćanja: (ime i prezime polaznika) naknada za program cjeloživotnog obrazovanja.
PRIJAVA za pohađanje programa cjeloživotnog učenja Farmaceutska botanika i farmakognozija
Prijave se vrše na: cjelozivotno@biotech.uniri.hr
Primjena umjetne inteligencije i računarstva u biotehnologiji
PROGRAM cjeloživotnog učenja Primjena umjetne inteligencije i računarstva u biotehnologiji
Program cjeloživotnog obrazovanja Primjena umjetne inteligencije i računarstva u biotehnologiji Fakultet informatike i digitalnih tehnologija izvodi u suradnji s Fakultetom biotehnologije i razvoja lijekova. Radi se o programu stjecanja znanja, vještina i kompetencija u okviru akreditiranih diplomskih studijskih programa koje izvode ove dvije sastavnice Sveučilišta u Rijeci, a koji je namijenjen polaznicima koji su prethodno završili prijediplomski studij informatike ili biotehnologije ili njima srodni studij, a koji žele steći mikro-kvalifikaciju u području primjene metoda umjetne inteligencije i računarstva na podacima i problemima iz područja biotehnologije.
Program traje dva semestra, a nastava se izvodi prema hibridnom modelu – kombinacijom nastave u učionici i online nastave kako bi se svim polaznicima omogućilo fleksibilno izvršavanje obveza.
Po završetku programa polaznicima se izdaje potvrdnica kao dokaz stečenih kompetencija, a studentima diplomskih studija Fakulteta informatike i digitalnih tehnologija te Fakulteta biotehnologije i razvoja lijekova se informacija o završenoj mikro-kvalifikaciji upisuje i u dodatak diplomi.
Školarina iznosi 358,18 Eura, a troškovi upisa 40,00 Eura. Za studente upisane na diplomske studije Fakulteta biotehnologije i razvoja lijekova i Fakulteta informatike i digitalnih tehnologija školarina se ne naplaćuje.
Prijave i upis programa se vrši po objavi natječaja u Studentskoj službi.
Inženjerstvo okoliša
PROGRAM cjeloživotnog učenja/mikrokvalifikacije Inženjerstvo okoliša
Program mikro-kvalifikacije namijenjen je studentima sveučilišnih diplomskih studija Strojarstvo (Tehnički fakultet), Građevinarstvo (Građevinski fakultet), Medicinska kemija (Fakultet biotehnologije i razvoja lijekova) i Sanitarno inženjerstvo (Medicinski fakultet). Studentima ova četiri studija program je dostupan besplatno. Program mogu, uz plaćanje, pohađati i osobe koje ne studiraju na nekom od četiri navedena studija, pod uvjetom da imaju prethodno završen sveučilišni prijediplomski ili stručni prijediplomski studijski program iz područja tehničkih znanosti, biotehničkih znanosti ili biomedicine i zdravstva.
Program se sastoji od pet kolegija (ukupno 20 ECTS) koji se izvode kao izborni kolegiji u sklopu sveučilišnih diplomskih studija izvoditelja programa. Studentima drugih studija na navedenim i drugim sastavnicama Sveučilišta su kolegiji programa dostupni kao sveučilišni zajednički izborni kolegiji. Program traje tri semestra; započinje u ljetnom semestru prve godine diplomskog studija i završava s ljetnim semestrom druge godine diplomskog studija, sukladno izvođenju kolegija koji su sastavni dio programa. Kolegije polaznici programa mogu upisivati i drugačijim redoslijedom, u svrhu fleksibilizacije i usklađivanja s drugim obvezama na matičnom studiju.
Kolegiji Mikroplastika i Mikrobiološko onečišćenje izvode se u sklopu diplomskog studija Medicinska kemija na Fakultetu biotehnologije i razvoja lijekova. Kolegij Eksperimentalna hidraulika održava se u sklopu diplomskog studija Građevinarstvo na Građevinskom fakultetu. Kolegiji Primjena strojnog učenja u inženjerstvu okoliša i Računalno modeliranje onečišćenja izvode se u sklopu diplomskog studija Strojarstvo na Tehničkom fakultetu.
Školarina iznosi 500,00 Eura. Za studente upisane na diplomske studije Fakulteta biotehnologije i razvoja lijekova, Medicinskog fakulteta, Građevinskog fakulteta i Tehničkog fakulteta školarina se ne naplaćuje.
Temeljem uspješnog izvršavanja obveza na svih pet kolegija mikrokvalifikacijskog programa, polazniku/ici programa se izdaje potvrda o završenoj mikrokvalifikaciji, te se u dopunsku ispravu o studiju također unose podaci o završenoj mikrokvalifikaciji Inženjerstvo okoliša i stečenim kompetencijama.